O nas

Grupa kapitałowa MARCONI działa na rynku od ponad 30 lat. Jest jedną z najszybciej rozwijających się firm w regionie. Usługi na rynku medycznym świadczymy od 2003 r., czyli od ponad 16 lat.  Zajmujemy się takim zakresem świadczeń jak pielęgniarska opieka długoterminowa domowa, rehabilitacja ambulatoryjna, rehabilitacja domowa. Od 2015 roku zapewniamy Seniorom całodobową opiekę w Domu Seniora Marconi.

W ramach naszej oferty świadczymy usługi opiekuńcze, jak również medyczne z zakresu opieki pielęgniarskiej i rehabilitacyjnej. Wszystkim naszym Podopiecznym stwarzamy optymalne  warunki pobytu gwarantując godne i bezpieczne życie.

Nasza Firma została uhonorowana wieloma nagrodami, m.in. otrzymała statuetkę „GRYFA ŚWIDNICKIEGO” w  11 edycji nagród gospodarczych w kategorii „GRYF BEZ BARIER”,  Plebiscytu Gospodarczego „MUFLONY” czy Dolnośląskiego Plebiscytu Gospodarczego „GWAZDY BIZNESU 2019”.

Zarząd Grupy Marconi mając świadomość społecznej odpowiedzialności biznesu podjął decyzje o zaangażowaniu się w takie działania jak sponsoring  „DUATHLONU ŚWIDNICA” – nowego szosowego klasyka na mapie Polski, oraz współorganizacji  „MARCONI INDOOR TRIATHLON ŚWIDNICA”.

Opieka całodobowa

Dom Seniora MARCONI to nowoczesny Ośrodek zapewniający kompleksową i całodobową opiekę osobom niepełnosprawnym, przewlekle chorym oraz osobom w podeszłym wieku.  Naszym pensjonariuszom oferujemy pobyt w pokojach – 2 lub 3 – osobowych z łazienką oraz swobodny dostęp do jadalni, świetlicy, pokojów rehabilitacyjnych, pokojów zajęć. Dla naszych pensjonariuszy udostępniony jest dom oraz ogród bez barier architektonicznych.

Duży nacisk postawiliśmy na bezpieczeństwo pensjonariuszy, budynek wraz z  otaczającym  go ogrodem jest ogrodzony. Istnieje kontrola osób wchodzących z zewnątrz. Wszystkie pomieszczenia kontrolowane są również przez czujniki przeciwpożarowe. Pokoje w naszym Domu są przestronne, znajdują się w nich łóżka rehabilitacyjne, zapewniające użytkownikom optymalną niezależność oraz swobodę ruchu. Operowane są za pomocą pilota kontrolnego co pozwala użytkownikowi na wybór odpowiedniej dla siebie pozycji. Na wyposażeniu do każdego łóżka jest  przypisany system przywoławczy, szafka nocna, oświetlenie pokoju z włącznikami przy łóżkach, stolik z krzesłami, szafa i telewizor. W każdym pokoju jest łazienka z kabiną prysznicową bez brodzika. Pokoje i łazienki są zaprojektowane bez barier architektonicznych.

W ramach opieki całodobowej, poza pobytami stałymi,  oferujemy pobyty:

  • CZASOWE – oferta ta jest skierowana do osób, których opiekunowie nie mogą zapewnić opieki podczas swojego urlopu, pilnego wyjazdu czy innej sytuacji życiowej. W ramach pobytu czasowego zapewniamy profesjonalną opiekę medyczną, komfortowy pobyt w pokojach – 2 lub 3 – osobowych z łazienką, możliwość korzystania z jadalni, świetlicy, rehabilitacji, pokoju zajęć. Nasi goście mogą również brać udział we wszystkich zajęciach, które są organizowane podczas pobytu stałego.
  • REHABILITACYJNE – ofertę ta kierujemy do osób po udarach, zawałach, incydentach ortopedycznych lub chirurgicznych. W ramach pobytu możliwe jest wykupienie pakietów rehabilitacyjnych zapewniających profesjonalne usługi w zakresie fizjoterapii. Wykwalifikowani fizjoterapeuci są do dyspozycji naszych podopiecznych 5 dni w tygodniu.
  • ŚWIĄTECZNE – oferta ta jest przygotowana dla seniorów, którzy nie mogą spędzić czasu ze swoją rodziną. Nasi goście spędzą święta w towarzystwie oraz w radosnej, domowej atmosferze. Seniorzy na pobytach świątecznych mogą brać udział we wszystkich zajęciach, które są organizowane podczas pobytu stałego.
dom seniora
IRA02231-Edit

Opieka dzienna

Dom Seniora MARCONI zaprasza Wszystkich Seniorów którzy z różnych przyczyn nie mogą lub nie chcą same przebywać w ciągu dnia w swoim domu na pobyty dzienne w miłej i radosnej atmosferze. Nasza oferta pobytu dziennego skierowana jest do osób, których opiekunowie nie mogą zapewnić profesjonalnej opieki w trakcie dnia. Podczas pobytu zapewniamy trzy posiłki w ciągu dnia, swobodny dostęp do jadalni, świetlicy, pokojów zajęć. Seniorzy przyjeżdżający na pobyt dzienny mogą brać udział we wszystkich zajęciach, które organizujemy dla gości przebywających u nas na stałe.

Rodzinna atmosfera

Dom Seniora MARCONI  to profesjonalna opieka połączona  z ciepłą i rodzinną atmosferą. Wspólnie z naszymi pensjonariuszami obchodzimy różne uroczystości i święta. Zachęcamy do polubienia naszego profilu na Facebooku, aby być na bieżąco z wydarzeniami organizowanymi naszym ośrodku.

7
74ef5510-ab24-45d3-8d6b-8b2bc32e9836

Stała opieka medyczna

Dom Seniora MARCONI, to miejsce w którym pensjonariusze mogą korzystać z profesjonalnej codziennej opieki medycznej i rehabilitacyjnej. Seniorzy w Domu Seniora Marconi są pod stałą opieką wykwalifikowanych pielęgniarek i opiekunów, a także lekarzy, fizjoterapeutów i dietetyka. Współpracujemy z przychodnią podstawowej opieki zdrowotnej. W ramach tej współpracy naszych pensjonariuszy odwiedza lekarz rodzinny, która ma stały nadzór nad zdrowiem naszych podopiecznych. Wszystkie usługi lekarza POZ są refundowane ze środków NFZ.

W zakresie specjalistycznej opieki ambulatoryjnej świadczymy usługi odpłatnie w ramach wizyt domowych lekarzy specjalistów, min. psychiatra, psycholog, neurolog, reumatolog, chirurg-ortopeda. Zapewniamy też opiekę fizjoterapeutyczną w ramach odpłatnych pakietów rehabilitacyjnych, a dla osób posiadających orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności w ramach refundacji NFZ.

Kompleksowa rehabilitacja

Dom Seniora MARCONI  oferuje kompleksową fizjoterapię dzięki bezpośredniemu połączeniu z Ośrodkiem Rehabilitacyjnym Marconi Medica znajdującym się na ul. Rzeźniczej 13. Ośrodek jest wyposażony kompleksowo w sprzęty fizjoterapeutyczny – świadczy usługi z zakresu kinezyterapii, fizykoterapii, światłolecznictwa, balneologii fizykalnej i leczenia polem magnetycznym. Zatrudniamy ponad 20 dyplomowanych fizjoterapeutów i masażystów pracujących według sprawdzonych metod usprawniania leczniczego m.in. takich jak PNF, McKenzi, Terapia Manualna, Kinesiotaping.

Ofertę zabiegów fizjoterapeutycznych szczególnie kierujemy do podopiecznych ze schorzeniami ortopedycznymi. Dyplomowani fizjoterapeuci pracują sprawdzonymi technikami pozwalającymi na szybkie przywrócenie sprawności po operacji, wypadku lub innym urazie. Oferujemy też  rehabilitację neurologiczną (udar, wylew, uraz mózgowo-czaszkowy…) i kardiologiczną (zawał, choroba niedokrwienna, nadciśnienie…)

_DSC2204-Edit
fried-egg-avocado-tomato-for-healthy-breakfast-94C8TGA

Zdrowa dieta dla seniora

Dom Seniora MARCONI  oferuje co najmniej 3 posiłki dziennie, w tym posiłki dietetyczne zgodne z zaleceniami zdrowotnymi. Posiłki są przygotowywane przez firmę cateringową mająca duże doświadczenie w żywieniu osób starszych. Posiłki są dostosowane do indywidualnych potrzeb Pensjonariuszy pod czujnym okiem dietetyka. Komponując posiłki dietetyk kieruje się zasadami prawidłowego żywienia seniorów. Są to trzy podstawowe reguły: różnorodność doboru produktów i potraw, regularność spożywania posiłków oraz równoważenie bilansu energetycznego.

W Domu Seniora Marconi posiłki są cykliczne, potrawy urozmaicone, systematycznie pojawiają się gorące dania. Podając seniorom w pełni wartościowe potrawy dbamy o dostarczenie do ich organizmów odpowiedniej dawki witamin, minerałów, węglowodanów i białka. Nie tylko wiemy, że odpowiednia dieta to klucz do zdrowia i dobrego samopoczucia, ale również stosujemy tą zasadę dokładając wszelkich starań by nasi podopieczni przestrzegali prawidłowej diety.

Opieka duszpasterska

Dom Seniora MARCONI  troszczy się o potrzeby duchowo – religijne podopiecznych.  Systematycznie odwiedza naszych pensjonariuszy ksiądz z parafii św. Stanisława i Wacława w Świdnicy.  Ksiądz udziela wsparcia duchowego podopiecznym, odprawia msze świętą i udziela sakramentów zgodnie z wola mieszkańców Domu Seniora. Jesteśmy otwarci na ekumeniczną i integralną współpracę troszcząc się również o strefę duchowo – religijna osób przebywających w Domu Seniora Marconi okazując szacunek dla różnorodności religijnych i kulturowych.

close-up-of-a-man-reading-a-bible-with-cross-CKM3GJU

Monitoring i system alarmowo-przywoławczy

Dom Seniora MARCONI  został wyposażony w monitoring wizyjny  i system alarmowo-przywoławczy. W Domu Seniora przebywają osoby posiadające wyraźne problemy z samodzielnym funkcjonowaniem.  Zarówno system alarmowo – przywoławczy jak i monitoring wizyjny pozwala na szybkie dotarcie z pomocą do pensjonariuszy, którzy rzeczywiście jej w danym momencie potrzebują.

Terapia zajęciowa

Dom Seniora MARCONI zapewnia warsztaty w ramach terapii zajęciowej prowadzonej przez terapeutów z wieloletnim doświadczeniem. Pensjonariusze mogą aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu w zorganizowanych zajęciach w ogrodzie, wspólnych spacerach oraz imprezach plenerowych. Organizujemy warsztaty twórcze, warsztaty kulinarne, wycieczki do kin i teatrów, naukę obsługi komputera oraz wiele innych. Podopieczni mają również możliwość spędzania czasu na świetlicy lub w towarzystwie innych gości. Powrót do zdrowia wiąże się nie tylko z poprawą sprawności fizycznej, ale i umysłowej.

Dlatego terapia w naszym domu przebiera różne formy. Są to terapie ruchowe , intelektualne i manualne stanowiące bardzo skuteczną receptę na utrzymanie sprawności osób starszych w szerokim tego słowa znaczeniu. Wielkowymiarowość terapii sprzyja zachowaniu poczucia wspólnoty z innymi pensjonariuszami. U wielu podopiecznych może przyczynić się do odnowy cech i zdolności, które znikły w wyniku choroby lub niepożądanych zmian neurologicznych lub fizycznych. Znamy niezmiernie ważną rolę terapii w zaspakajaniu potrzeb samorealizacji i stałego kontaktu z ludźmi. Najczęściej, w naszym Domu Seniora na terapie zajęciowe składają się zajęcia grupowe. Istnieje jednak możliwość, wedle życzenia , zapewnienia pensjonariuszowi terapii indywidualnej.

de