Dom seniora Wrocław

Dom seniora Wrocław

Osobom starszym z upływem lat ubywa sił i trudno zając się im prowadzeniem domu oraz właściwie zadbać o swoje zdrowie. Na problemy w samodzielnym funkcjonowaniu w sposób szczególny narażeni są seniorzy mieszkający samotnie, pozbawieni opieki, niemający rodziny, krewnych lub których bliscy wyemigrowali za granicę albo wyjechali do innego miasta. Czasami dziadek lub babcia na stałe mieszkający ze swoimi dziećmi, które większość czasu spędzają w pracy, czują się samotni i nie ma kto się nimi zająć.

W sytuacji braku pomocy i wsparcia w codziennym funkcjonowaniu dobrym rozwiązaniem okazują się prywatne domy spokojnej starości świadczące pełen zakres usług opiekuńczo-leczniczych. Osoby mieszkające na terenie Dolnego Śląska – Wrocławia lub w okolicznych miejscowościach, a także wszystkie zainteresowane mogą skorzystać z kompletnej oferty naszego nowoczesnego ośrodka.

Dlaczego warto zamieszkać w domu seniora Marconi?

Korzyści z przeprowadzki osoby starszej do prywatnego obiektu całodobowej opieki są wprost nieocenione. Przed podjęciem decyzji warto, aby cała rodzina uczestniczyła w konsultacjach, a Senior lub Seniorka odwiedzili wybrany przez siebie dom seniora. Jeśli osoba starsza mieszka samotnie i nie ma wokół siebie bliskich, ponieważ mieszkają daleko, wówczas taka decyzja może okazać się najlepsza. W takim obiekcie każdy podopieczny ma zapewnione całodobowe wsparcie profesjonalnego i doświadczonego personelu, a także dostęp do lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej oraz specjalistów bez stania w długich kolejkach oraz jeżdżenia do przychodni.

Wysoko wyspecjalizowane prywatne domy opieki oferują kompleksową pomoc fizjoterapeutyczną oraz rehabilitacyjną wspomagającą utrzymanie sprawności psychofizycznej. Świdnica to jedno z miast, na terenie, którego można znaleźć tego typu placówki. Warto zwrócić też uwagę, że takie ośrodki proponują wsparcie dietetyków i oferują indywidualne konsultacje dotyczące stworzenia odpowiedniego menu dostosowanego do szczególnych potrzeb seniorów.

Korzyścią z pobytu na stałe lub na dłuższy czas w domu spokojnej starości okazuje się zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa, w szczególności w czasach, gdy wzrasta przestępczość. W takim miejscu osobom z ograniczeniami w poruszaniu nic nie grozi i nie muszą martwic się o to, że spotka ich jakiekolwiek zagrożenie. Na nieuczciwych oszustów i złodziei współcześnie są najbardziej narażeni ludzie starsi mający problemy ze sprawnym poruszaniem się, pamięcią oraz różnego typu przewlekłymi schorzeniami.

Ogromną zaletą nie do przecenienia okazuje się towarzystwo rówieśników, z którymi można dzielić wspólne troski oraz zainteresowania. Osoby samotnie mieszkające właśnie w domu seniora mają możliwości zawrzeć nowe znajomości, a gdy będą potrzebowały odrobinę prywatności, wówczas mogą zostać w swoim pokoju lub znaleźć ustronne miejsce w ogrodzie podczas spacerów. Nasz prywatny dom opieki w Świdnicy zapewnia mnóstwo rozrywek swoim mieszkańcom w postaci gier i zabaw integracyjnych, zajęć tematycznych, terapii zajęciowej, a wszystko to w rodzinnej, przyjaznej atmosferze.

Opieka seniora – Wrocław

Tym, co szczególnie wyróżnia ofertę naszego domu spokojnej starości, jest indywidualne podejście do każdego. Jesteśmy po to, aby wspierać podopiecznych pod wieloma aspektami. Dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić kompleksową pomoc medyczną, rehabilitacyjną, fizjoterapeutyczną oraz specjalistyczną. Jednak opieka nad seniorem to również zapewnienie mu rozrywki poprzez wypełnienie wolnego czasu terapią zajęciową z rozmaitymi zajęciami. Na liczne udogodnienia mogą liczyć podopieczni znajdujący się w naszym ośrodku w Świdnicy.

Ponadto bardzo ważną kwestią okazuje się towarzyszenie osobie starszej w jej codziennym życiu i wsparcie emocjonalne. Pomocna w tym okazuje się obecność rówieśników, a także empatycznego personelu, który jest po to, aby wspierać i pomagać. Ponadto jeśli chodzi o nasz prywatny dom seniora, Świdnica to jedno z miast na terenie, którego podopieczni mogą liczyć na całodobową pomoc pielęgniarki lub asystenta osoby niepełnosprawnej, co znacznie zwiększa ich poczucie bezpieczeństwa i zapewnia komfort.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego domu seniora, mieszkańców Wrocławia.