Dom seniora Świdnica

Dom Seniora Świdnica

Nasz Dom Seniora w Świdnicy powstał z myślą o zapewnieniu odpowiedniej troski i osobom starszym, które z rozmaitych powodów nie są w stanie mieszkać same. Stworzyliśmy miejsce, w którym pensjonariusze znajdują się pod profesjonalną opieką medyczną oraz rehabilitacyjną. Dbamy o dobrą kondycję i samopoczucie seniorów tak, aby mogli czuć się komfortowo i swobodnie. Rodzinna atmosfera sprzyja integracji mieszkańców. Dlaczego warto zapoznać się z naszymi usługami oraz powierzyć nam zajęcie się bliskim członkiem rodziny?

Na jakich zasadach funkcjonuje Dom Opieki w Świdnicy?

W Domu Seniora MARCONI świadczymy usługi opieki całodobowej dla osób w podeszłym wieku oraz niepełnosprawnych, jak również przewlekle chorych. Poza tym nasz ośrodek zapewnia możliwość opieki dziennej. To doskonała opcja dla osób starszych, które z rozmaitych powodów nie chcą lub nie mogą spędzać dnia samotnie. Zarówno seniorzy przebywający z nami na stałe, jak i Ci pojawiający tylko w ciągu dnia mają dostęp do pokojów zajęć, rehabilitacyjnych, świetlicy oraz jadalni. Wyjątkowa atrakcja to również ogród bez przeszkód architektonicznych, który sprzyja wypoczynkowi oraz wielu rozrywkom na świeżym powietrzu

Dom Seniora w Świdnicy, który dba o zdrowie pensjonariuszy

Profesjonalna opieka medyczna oraz rehabilitacyjna to ważny aspekt funkcjonowania naszego ośrodka. Odpowiadają za nią wysoko wykwalifikowani specjaliści – opiekunowie, pielęgniarki, fizjoterapeuci oraz oczywiście lekarze. Dzięki współpracy z przychodnią podstawowej opieki zdrowotnej, seniorów regularnie odwiedza lekarz rodzinny. Co ważne, usługi lekarza POZ są finansowane ze środków NFZ. Duże wsparcie dla osób starszych to również terapia zajęciowa prowadzona przez doświadczonych terapeutów. Zróżnicowane zajęcia przyczyniają się do aktywizacji umysłowej i fizycznej.

Za starannie skomponowane, zdrowe posiłki odpowiada dietetyk. Dostarcza je firma cateringowa. Trzy posiłki dziennie odpowiadają na zapotrzebowanie kaloryczne osób starszych, są urozmaicone i bogate w składniki odżywcze. Regularność ich spożywania ma duży wpływ na prawidłowe funkcjonowanie.

Dom opieki MARCONI

W naszym Domu Seniora MARCONI w Świdnicy mieszkańcy korzystają z systemu alarmowo-przywoławczego. Na terenie ośrodka zamontowano także monitoring wizyjny. Wiele osób ma problemy z poruszaniem się i w ogóle codziennym, samodzielnym funkcjonowaniem, dlatego wspomniane narzędzia w razie potrzeby umożliwiają nam szybką interwencję. Co więcej, zadbaliśmy, aby poruszanie się w obrębie domu i ogrodu nie sprawiało większych trudności nawet osobom z ograniczeniami w tym obszarze.

Na pewno zachęcamy do przyjrzenia się naszej lokalizacji. Nasz Dom Seniora w Świdnicy znajduje się na ul. Rzeźniczej 13. Jest on połączony z Ośrodkiem Rehabilitacyjnym Marconi Medica, dzięki czemu pensjonariusze zyskują dostęp do kompleksowej fizjoterapii bez konieczności dodatkowych dojazdów. Co ważne, dotarcie do Domu Seniora nie powinno sprawiać problemu niezależnie od wybranego środka transportu.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego domu seniora, mieszkańców Świdnicy.